f ΗΝΙΟΧΟΣ FC futsal 5x5: ΝΤΑΜΠΛ ΟΙ ΠΑΙΔΕΣ ΤΟΥ ΗΝΙΟΧΟΥ (futsalhellas.gr)

ΝΤΑΜΠΛ ΟΙ ΠΑΙΔΕΣ ΤΟΥ ΗΝΙΟΧΟΥ (futsalhellas.gr)

FUTSAL: ΝΤΑΜΠΛ ΟΙ ΠΑΙΔΕΣ ΤΟΥ ΗΝΙΟΧΟΥ

FUTSAL:

ΝΤΑΜΠΛ ΟΙ ΠΑΙΔΕΣ ΤΟΥ ΗΝΙΟΧΟΥ

Το τελικό 0-3 του Ηνίοχου επί του Ερμή Ζωγράφου για τον τελικό της κατηγορίας Παίδων, αντικατοπτρίζει σε απόλυτο βαθμό την εικόνα του τελικού που θα μπορούσε να χαρακτηριστεί κλασσικός!
Οι δύο ομάδες ήθελαν πάρα πολύ τον τίτλο και αυτό φάνηκε μέσα στον αγωνιστικό χώρο , ένα παιχνίδι με φτωχό θέαμα , πολλά και αβίαστα λάθη και ελάχιστες ευκαιρίες , ωστόσο η δύναμη , το πάθος και η αποφασιστικότητα των ομάδων για τη νίκη «ξεχείλιζε» από την αρχή μέχρι και το τέλος της αναμέτρησης.
Στο αγωνιστικό κομμάτι:
inioxos 2 300x154 FUTSAL: ΝΤΑΜΠΛ ΟΙ ΠΑΙΔΕΣ ΤΟΥ ΗΝΙΟΧΟΥ
Ο Ηνίοχος άνοιξε αρκετά νωρίς το σκορ του αγώνα και συγκεκριμένα στο 4’ έπειτα από λάθη της άμυνας του Ερμή που έβγαλαν σε θέση βολής τον Μάντη που δεν γινόταν να αστοχήσει σε κενή εστία.Στην συνέχεια κυρίως η ομάδα του Ζωγράφου άρχισε το σκληρό παιχνίδι , με τον πάγκο του Ηνίοχου να διαμαρτύρεται έντονα σε μια φάση διαρκείας στο 8’.Το παιχνίδι πλέον είχε αρχίσει να γίνεται πολύ δυνατό με τις δύο ομάδες να μην έχουν ρυθμό , κάνοντας πολλά αβίαστα λάθη έκαστος.Μέσα από αυτά τα λάθη ήρθε και το δεύτερο γκολ για τους τυπικά φιλοξενούμενους στο 17’.Στο τελευταίο 5λεπτο του πρώτου ημιχρόνου ωστόσο , οι γηπεδούχοι βρήκαν ρυθμό χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες για γκολ με σημαντικότερη το άστοχο 10μετρο πέναλτι που εκτέλεσε στο 24’ ο Κολιτσίδας , στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι και έξω.Έτσι οι ομάδες πήγαν στην ανάπαυλα με το σκορ 0-2 υπέρ του Ηνίοχου.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες μπήκαν μάλλον αποφασισμένες να μετατρέψουν τον αγωνιστικό χώρο σε ρινγκ καθώς τα δυνατά μαρκαρίσματα ήταν συνεχόμενα όπως επίσης και τα αβίαστα λάθη , ενώ αντίθετα ευκαιρίες γίνονταν με το σταγονόμετρο.Η πρώτη ουσιαστικά μεγάλη ευκαιρία στο δεύτερο μέρος έγινε από τον Ηνίοχο στο 38’ με τους παίκτες του να μην μπορούν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα σε διπλή προσπάθεια.Η συνέχεια γνωστή , σκληρό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες , με ορισμένες κίτρινες κάρτες να μοιράζονται στους παίκτες για να ηρεμήσουν λίγο τα πνεύματα.Στο 43’ ο Ερμής έχασε μια καλή ευκαιρία για να μειώσει το σκορ και να επιστρέψει στον τελικό , όμως 3 λεπτά αργότερα ένα πολύ όμορφο γκολ του Γιαννόπουλου ήρθε να γράψει το τελικό 0-3 για τον Ηνίοχο που θα μπορούσε να είχε γίνει 0-4 αν δεν αστοχούσε σε 10μετρο πέναλτι στο 48’.
Ο Ηνίοχος είναι πλέον νταμπλούχος στην κατηγορία των Παίδων για την σεζόν 2012-2013  και σίγουρα αναμένετε να δούμε πολύ σύντομα αρκετούς από αυτούς τους θαυματουργούς πιτσιρικάδες στην μεγάλη ομάδα!
Στον αγώνα για τις θέσεις 3 και 4 , το Νέο Ικόνιο επικράτησε του Μινώταυρου με 4-3.
Ερμής Ζωγράφου – Ηνίοχος 0-3 (ημίχρονο 0-2): Μάντης 0-1 (4’), Νικολόπουλος 0-2 (17’), Γιαννόπουλος 0-3 (46’)
Οι συνθέσεις:
Ερμής Ζωγράφου: Βαρυπάτης, Βιτωράτος, Χαραλαμπόπουλος, Νταλές, Κολιτσίδας, Ανδριόπουλος, Καββαδάς, Ζαρμακούπης, Παγάνης, Μπούκης, Θεοδώρου, Feizo
Ηνίοχος: Κρίγκος, Ιατρούδης, Βασιλείου, Σταματής Π., Σταματής Μ., Μάντης, Λαγός, Πίτσιος, Παπαδάκης, Lani, Αυγουστινός, Νικολόπουλος, Διονέλης, Γιαννόπουλος