f ΗΝΙΟΧΟΣ FC futsal 5x5: Ιανουαρίου 2014

ΗΝΙΟΧΟΣ - ΑΙΑΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ ΑΝΔΡΩΝ 4-2

Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ FUTSAL: ΔΥΣΚΟΛΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΝΙΟΧΟ

Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ FUTSAL:

ΔΥΣΚΟΛΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΝΙΟΧΟ

Τη νίκη με σκορ 4-2 επί του Αία Παλλήνης πανηγύρισε ο Ηνίοχος, στον αγώνα που άνοιξε χθες βράδυ την αυλαία της εμβόλιμης 15ης αγωνιστικής της Α΄ Κατηγορίας.
Οι παίκτες του Παναγιώτη Μπαλάφα αν και δυσκολέυτηκαν τελικά κατάφεραν να κατακτήσουν τους τρεις βαθμούς τους νίκης και να παραμείνουν στη τέταρτη θέση της βαθμολογίας. Αντίθετα, οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν να φύγουν με ένα θετικό αποτέλεσμα αν προσπάθησαν για το θετικό αποτέλεσμα
Ο Ηνίοχος προηγήθηκε στο 5′ με τον Μάντη ενώ ο Κουνίδης δύο λεπτά αργότερα ισοφάρισε σε 1-1. Ο Μάντης και πάλι έκανε το 2-1 στο 9′, για να φέρει το ματς στα ίσα ο Λουρής στο 32′. Όμως, ένα λεπτό αργότερα ο παίκτης του Αία σκόραρε στην εστία της ομάδας του δίνοντας το προβάδισμα στον Ηνίοχο. Το τελικό 4-2 διαμόρφωσε 3 λεπτά πριν τη λήξη ο Βρόντος.
Η 15η αγωνιστική συνεχίζεται σήμερα με δύο αναμετρήσεις. Στις 21:30 η Ολυμπιάδα φιλοξενεί στην Αγ. Παρασκευή την Αθήνα ’90 ενώ μισή ώρα αργότερα η Α.Ε.Κ. τίθεται αντιμέτωπη με τον ΓΣ Σαλαμίνας.
Ηνίοχος – Αίας Παλλήνης 4-2 (ημίχρονο 2-1): Μάντης 1-0 (5′), Κουνίδης 1-1 (7′), Μάντης 2-1 (9′), Λουρής 2-2 (32′), Λουρής 3-2 (33′ αυτ.), Βρόντος 4-2 (37′)

Σταύρος Ιωαννάτος

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΥΠΟΔΟΜΩΝ ΚΑΙ ΠΑΙΔΩΝ 27-1-2014

ΠΑΙΔΕΣ

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΑΛΑΣ (ΠΑΙΔΕΣ): ΦΤΕΡΩΤΟΣ ΕΡΜΗΣ

Χωρίς απώλειες ολοκληρώθηκε η 17η αγωνιστική για τους ισόβαθμους στο ρετιρέ της βαθμολογίας Ηνίοχο και Ερμή Ζωγράφου.
Ο πρώτος πέρασε σχετικά εύκολα με 4-2 από την έδρα του Αία Παλλήνης, ενώ ο δεύτερο δυνέτριψε με 70 την Αθήνα ’90.
Σπουδαία νίκη και για την Α.Ε.Κ. που νίκησε με 4-2 τον Πήγασο.

Άνοιξη Παιανίας – Πήγασος 1-3
Παράδεισος – Νέο Ικόνιο (ΑΝΑΒΟΛΗ για 04/02)
Ρεπό: Αρκτούροι

ΤΖΟΥΝΙΟΡ
Tα αποτελέσματα στον Α’ και Β’ όμιλο των Junior για την 16η αγωνιστική:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Ολυμπιακός Καλλ. – Μινώταυρος 4-4Δούκας – ΑΕΚ 3-5Ηνίοχος – Ερμής Ραφήνας 9-0Ρεπό: Πρωταθλητής & Γέρακας
Β’ ΟΜΙΛΟΣΑναγέννηση – Αθήνα ’90 0-2Ερμής Ζωγράφου – Αίας Παλλήνης 7-1Παράδεισος – Νέο Ικόνιο (ΑΝΑΒΟΛΗ για 04/02)Ρεπό: Αρκτούροι & Πήγασος

να αφήνει άγαλμα τον Κασμερίδη,
στέλνοντάς την να καρφωθεί στο αριστερό "παραθυράκι".

Τετάρτη 22 Ιανουαρίου 2014

ΗΝΙΟΧΟΣ - ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΤΑΥΡΟΥ - 3-0 ΤΖΟΥΝΙΟΡ 18-1-2014

ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Εκτεταμένα στιγμιότυπα και τα γκολ του αγώνα, ανάμεσα στον Ηνίοχο και το Φωστήρα, που έγινε στις 18 - 01 -- 201403 (11:00) στο Γουδή. Το παιχνίδι διεξήχθη στα πλαίσια του πρωταθλήματος AFC- ΘΟΥΚΥΔΙΔΕΙΟ- JUNIOR 2013-14 και έληξε με νίκη του Ηνίοχου επί του Φωστήρα, με σκορ 3-0!

Vasilis Nikolopoulos

Δευτέρα 20 Ιανουαρίου 2014

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΥΠΟΔΟΜΩΝ & ΠΑΙΔΩΝ 20-1-2014

ΠΑΙΔΕΣ
Χέρι – χέρι προχωρούν Ηνίοχος και Ερμής Ζωγράφου στο πρωτάθλημα παίδων Σάλας. Για την 16η αγωνιστική, ο πρώτος επικράτησε με 6-3 του Πήγασου ενώ ο δεύτερος πέρασε με 7-3 από την έδρα της Σαλαμίνας.
Εύκολες εκτός έδρας νίκες πέτυχαν ακόμα το Νέο Ικόνιο και ο Αίας Παλλήνης κερδίζοντας Α.Ε.Κ. και Αναγέννηση αντίστοιχα.

Μινώταυρος – Αρκτούροι 3-2
Εκκερεμούν τα Αρκτούροι – Ηνίοχος και Αίας Παλλήνης – Μινώταυρος της 10ης αγωνιστικής

-------------------------------------------------------------

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ
Ο Ηνίοχος και το Νέο Ικόνιο ήταν οι μεγάλοι νικητές στα δύο μεγάλα ντέρμπι της 15ης αγωνιστικής.
Ο πρώτος επικράτησε εκτός έδρας του Γέρακα με 6-2 και παρέμεινε μόνος πρώτος στον Α΄ όμιλο αυξάνοντας τη διαφορά από τον αντίπαλό του στο +6.
Αντίθετα, στο ντέρμπι του Β΄ ομίλου το Νέο Ικόνιο κέρδισε με 6-3 τον Ερμή Ζωγράφου και ανέβηκε στη κορυφή της βαθμολογίας.

ΤΖΟΥΝΙΟΡ
Χωρίς βαθμολογικές απώλειες συνέχισαν τις υποχρεώσεις τους στο πρωτάθλημα Τζούνιορ οι πρωτοπόροι.
Στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής ο Ηνίοχος πέρασε με 5-1 από την έδρα του ΟΦ Γέρακα φτάνοντας τους 33 βαθμούς στον Α΄ όμιλο, ενώ και η Αθήνα ’90 δεν δυσκολεύτηκε απέναντι στον Αία Παλλήνης αφού τον νίκησε με 5-0 και παρέμεινε μόνη πρώτη στον Β΄ όμιλο.