f ΗΝΙΟΧΟΣ FC futsal 5x5: 13 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΑΛΑΣ 2015-2016

Κυριακή 17 Ιανουαρίου 2016

13 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΑΛΑΣ 2015-2016

13η αγωνιστική υποδομών, επιστροφή στην δράση για τους «μικρούς»

Η δραστηριότητα των τμημάτων υποδομής κατά τη 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Κατηγορία εφήβων: Με νίκες συνέχισαν οι 3 πρώτοι, 5 αγωνιστικές πριν την λήξη της κανονικής περιόδου. Συγκεκριμένα, ο Υπερίων αν και δυσκολεύτηκε μέχρι τα μισά του β’ ημιχρόνου κέρδισε εκτός έδρας την Αθήνα ΄90 με 6-4 (3-3 ημίχρονο), η ΑΕΚ επικράτησε εύκολα εκτός έδρας επί του «ουραγού» Αίαντα Παλλήνης με 9-1, ενώ ο Ηνίοχος στο πιο ενδιαφέρον βαθμολογικά παιχνίδι νίκησε στην έδρα του το Νέο Ικόνιο με 6-2, αν και βρέθηκε στο α’ ημίχρονο πίσω στο σκορ με 0-2 (ημίχρονο 2-2).
Στο τελευταίο ματς της αγωνιστικής ο Δούκας αντιστάθηκε για ένα μόνο ημίχρονο (1-1)και τελικά η Σαλαμίνα επιβλήθηκε με 6-2 στο νησί.
Την βαθμολογία των εφήβων μπορείτε να την δείτε στην κεντρική μας σελίδα δεξιά κάτω.
Κατηγορία Παίδων: Φυσιολογικά κρίνονται τα αποτελέσματα στην κατηγορία των Παίδων, με αποτέλεσμα να μην υπάρχει ιδιαίτερη διαφοροποίηση στην βαθμολογία.
Είχαμε: Ερμής Ζωγράφου – Πήγασος Ν. Κόσμου 11-1, Πήγασος Αγ. Παρ. – Α.Ε.Κ.  2-2, Νέο Ικόνιο – Σαλαμίνα  4-2, Ηνίοχος – Αίας Παλλήνης  7-4 και Αθήνα ’90 – Δούκας  8-1.

10. Πήγασος Ν. Κόσμου (3β).
Κατηγορία Παμπαίδων: Εδώ είχαμε το φινάλε του α’ γύρου , στο οποίο ο Ερμής Ζωγράφου με την εντός έδρας νίκη του επί της Αναγ. Θρακομακεδόνων (11-1) ανέβηκε στην 2η θέση της βαθμολογίας, επωφελούμενος το ρεπό της Αθήνας ΄90. Επίσης το Νέο Ικόνιο νίκησε με 4-2 τον Αίαντα Παλλήνης και τον απομάκρυνε πολύ από την 4η θέση.
Τα υπόλοιπα αποτελέσματα: Δούκας – Ηνίοχος 0-11, Γέρακας – Μινώταυρος 2-5, Α.Ε.Κ. – Πήγασος  Αγ. Παρ. 2-8, Αρκτούροι Ζωγρ. – Σαλαμίνα 3-0 (αα).